+48 32 227 28 93
+48 32 227 76 06

Opawa, Radun, Nový Dvůr Arboretum

 
Niedzielną wycieczkę🎒 (11.09.2022) rozpoczęliśmy od przejazdu🚌 do miejscowości Raduń, gdzie w otoczeniu angielskiego parku wraz z oranżerią i rozarium🌹 zwiedziliśmy piękny renesansowy pałac rodziny Tvorkovskich. Wnętrza wypełnione zostały zachwycającymi meblami🪑 z epoki oraz zbiorami luksusowej porcelany🍽☕️, szkła, srebra jak i również obrazami, pamiątkami po właścicielach😍.
Kolejnym punktem była OPAVA nazwana przez Czechów „białą perłą Śląska”, zaliczana do najbardziej urokliwych miejscowości😍. Podczas spaceru 👣odwiedziliśmy starówkę tzw. Dolny Rynek z zabytkowymi kamienicami, pomnikiem szpiega (Opavsky Špion), barokowym kościołem⛪️ św. Wojciecha oraz Górny Rynek z Wieżą Ratuszową🏫 , teatrem🎭.
W Nowym Dvorze zobaczyliśmy jeden z ładniejszych ogrodów botanicznych🌺🍁 w Czechach poświęcony przede wszystkim dendrologii, czyli roślinom drzewiastym🪵 . Ten kolorowy ogród🍁🌹 zachwyca obecnie kilkoma tysiącami gatunków drzew i krzewów🌲🌳 na obszarze o powierzchni 30 hektarów. Atrakcją było również mini-zoo🦆🐏