+48 32 227 28 93
+48 32 227 76 06

ORAVICE

   Baseny termalne położone są blisko polskiej granicy. O ich wyjątkowości przesądza połączenie leczniczej wody geotermalnej z możliwością obcowania z pięknem tatrzańskich szczytów. Zatem w jednym miejscu znaleźć można relaks, wypoczynek oraz mnóstwo dobrej zabawy!

   W miejscowości znajdują się dwa kompleksy basenów termalnych, różniących się posiadającymi atrakcjami. Baseny są zasilane woda geotermalną z głębokości ponad 1500 metrów. Woda ta jest bogata w minerały i mikroelementy o naukowo udowodnionym zbawiennym wpływie na organizm. Znajdziemy w niej: mangan, wapń, magnez, lit, żelazo, siarczany i wodorowęglany, wpływające pozytywnie na nasze samopoczucie jaki i różnego rodzaju schorzenia. Po wyjściu z basenów czujemy się piękni i młodzi. Temperatura wody wacha się od 28-41 stopni Celsjusza.

Oprócz błogiego wypoczynku w Oravicy można aktywnie spędzić czas szusując na nartach, chodząc po górach. Dla miłośników adrenaliny czeka nowa atrakcja Bike Park Meander.

 

 

Relacje z wycieczek

            W niedzielę 02.08.2020 odbyła się wycieczka do jednego z najpiękniejszych Polskich uzdrowisk-Krynicy Zdroju. Urzekające swoim klimatem, bogactwem wód mineralnych i wspaniałą architekturą miasto zachwyca każdego przyjezdnego.

           Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejścia pierwszą w Polsce "ścieżką w Koronach Drzew". Niezwykła drewniana konstrukcja ścieżki oraz wieży o wysokości 49,5 metra znajduje się na szczycie stacji narciarskiej wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Na Wieżę można się dostać nowoczesną kolejką krzesełkową lub wejść malowniczym szlakiem. Po zapoznaniu się z przyrodą oraz historią regionu udaliśmy się na degustację wód mineralnych do głównej pijalni w Krynicy.

           Ostatnim punktem programu była wizyta w centrum Apiterapii w Kamiannej. W pasiece Brać zobaczyliśmy jak wygląda życie pszczół, proces produkcji miodu oraz wysłuchaliśmy opowieści o Łemkach. Po zaopatrzeniu się w miody oraz inne produkty pszczelarskie wróciliśmy do Tych.