+48 32 227 28 93
+48 32 227 76 06

Adrspach-skalne miasto

W sobotę 21.05.2022 odbyła się wycieczka🎒🚌 do Skalnego miasta w Czechach🇨🇿.
Adrspach🤩 słynie z formacji o fantazyjnych kształtach 🪨, monumentalnych ścianach, kanionach, wąwozach i labiryntach skalnych wież🌄. Piękne wodospady i szmaragdowe jeziorko💦💧 – takie niesamowitości czekają na odwiedzających Skalne Miasto w Czechach. O wyjątkowości miejsca świadczy fakt, że stało się ono plenerem🎬dla filmu „Opowieści z Narnii”.
Skały Adrszpasko-Teplickie są największym miastem skalnym 🌄🪨o najdzikszym charakterze w Europie Środkowej. Pierwsi turyści wyruszyli 👣między skały w celu ich poznania już w XVIII wieku. Sto lat później wśród skał wybuchł ogromny pożar🔥, który trwał kilka tygodni i zniszczył niemal cały drzewostan🌳🌲. Ogień 🔥odsłonił skały 🪨, wydobywając ukryte dotąd piękno skalnych form z piaskowca. Skały stały się bardziej dostępne i zaczęły powstawać pierwsze ścieżki turystyczne👣🎒.
Trasa turystyczna 👣🎒przez skalne miasto tworzy pętlę i jest oznaczona kolorem zielonym. Przejście całej trasy zajęło nam około 3 godzin. W trakcie spaceru 🚶‍♀️🚶 skalnym miastem spróbowaliśmy się przecisnąć się przez szczelinę skalną o szerokości 50 centymetrów. Nazywa się ona Mysią Dziurą i jest to najwęższe przejście między skałami na obszarze rezerwatu.
Zobaczyliśmy🧐 Gromowy Kamie, Dzban, Komin Cukrowni, Głowa cukru. Dla najwytrwalszych piechurów🥾👟 czekała nagroda za trud i wysiłek, podziwianie pięknych, romantycznych widoków 🤩😍podczas rejsu po jeziorku🚣‍♀️🚣💦.